Menu

Drenge 2008

TRÆNINGS TIDER

MANDAG OG ONSDAG

17.00 -18.00

Holdets stab

Assistenttræner
ingen pic
Brian Lindhardt
Assistenttræner
ingen pic
Allan Lindhardt
Assistenttræner
ingen pic
Jacob From
Holdleder
ingen pic
Jeanette Ehlers Pedersen
Træner
ingen pic
Morten Bruun

Spillerliste

profil
Andreas Krøl Kofoed
profil
Andreas Nikolajsen
profil
Anton Jensen
ingen img
Arthur Borggaard
ingen img
Augustas Bendoraitis
profil
Calle Blindbæk
ingen img
Emil Busborg Thomsen
ingen img
Frederik Hagstrøm Christiansen
ingen img
Frederik Pfiffer
profil
Gustav Ebbe
ingen img
Haitmann Kheshman
profil
Jeppe Quist Leth Døring
profil
Jonas Nymand Borggaard
profil
Lauge From-Bønnelykke
ingen img
Liam Kjæruff
ingen img
Lucas Dalsgaard Alstrøm
ingen img
Magnus Juul Lindhardt
ingen img
Magnus Strange
ingen img
Malte Nielsen Gude
profil
Marcus Budek
ingen img
Matias Ehlers Pedersen
profil
Oliver Bruun
ingen img
Rasmus Toftegaard Lindhardt
profil
Simon Ebbe
ingen img
Simon Parsons Karlsson
ingen img
Viktor Bruhn Knudsen
profil
Waldemar Hans Brill Engkebølle

Sponsorer

Ungdomsnyt

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 5

Hjemme mod
Nykøbing FC
26. aug
Kl. 11.30
Tingsted stadion
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde - Pulje 5

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 4

Hjemme mod
Tingsted
9. sep
Kl. 11.30
Køge Stadion
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 - Pulje 4

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 5

Ude mod
Tingsted
29. okt
Kl. 11.00
Næstved Stadion
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 - Pulje 5

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 • Pulje 4

Hjemme mod
Ringsted IF
12. nov
Kl. 10.00
Haslev Kunstbane
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 - Pulje 4

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 • Pulje 2

Ude mod
Køge BK
7. okt
Kl. 11.00
Køge Stadion
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 - Pulje 2

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 5

Hjemme mod
Tingsted
23. sep
Kl. 11.00
Næstved Stadion
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 - Pulje 5

Næste kampU10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 5

Ude mod
Tingsted
26. nov
Kl. 10.00
Skovbanen (11 mands kunst)
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 - Pulje 5

Holdets aktiviteterMB 2008 Drenge

August 2017
21.
mandag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Boldklubben
23.
onsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Boldklubben
26.
lørdag

10:00 - 14:00

Stævne
Stævne i Nørre Alslev
Nørre Alslev boldklub
26.
lørdag

11:00 - 14:00

Stævne
Stævne i Tingsted
Boldklubben
September 2017
3.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
Stævne i Nykøbing F
Nykøbing
9.
lørdag

10:00 - 15:00

Stævne
Stævne i Køge
Boldklubben
10.
søndag

10:00 - 15:00

Stævne
Stævne i Maribo
Maribo Boldklub
23.
lørdag

10:00 - 15:00

Stævne
Stævne i Næstved
Boldklubben
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 15:00

Stævne
Stævne i Toreby
Toreby
7.
lørdag

10:00 - 15:00

Stævne
Stævne i Køge
Boldklubben
29.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
Stævne i Næstved
Køge
November 2017
12.
søndag

12:00 - 13:00

Stævne
Stævne i Haslev
Haslev
26.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
Stævne i Nykøbing F
Ringsted

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 5

August 2017

MB
26. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Tingsted stadion

Nykøbing FC

Tingsted
26. aug
Kl. 12.00
Ude
Tingsted stadion

MB

MB
26. aug
Kl. 12.30
Hjemme
Tingsted stadion

Haslev FC

Næstved I.F.
26. aug
Kl. 13.00
Ude
Tingsted stadion

MB

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 4

September 2017

MB
9. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Køge Stadion

Tingsted

Herfølge BK
9. sep
Kl. 12.00
Ude
Køge Stadion

MB

MB
9. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Køge Stadion

Haslev FC

Køge BK
9. sep
Kl. 13.00
Ude
Køge Stadion

MB

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 5

Oktober 2017

Tingsted
29. okt
Kl. 11.00
Ude
Næstved Stadion

MB

MB
29. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Næstved Stadion

Nykøbing FC

MB
29. okt
Kl. 12.30
Hjemme
Næstved Stadion

Haslev FC

Næstved I.F.
29. okt
Kl. 13.00
Ude
Næstved Stadion

MB

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 • Pulje 4

November 2017

MB
12. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Haslev Kunstbane

Ringsted IF

Nykøbing FC
12. nov
Kl. 10.30
Ude
Haslev Kunstbane

MB

MB
12. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Haslev Kunstbane

Lyngby Boldklub 1921

Haslev FC
12. nov
Kl. 11.30
Ude
Haslev Kunstbane

MB

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 • Pulje 2

Oktober 2017

Køge BK
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Køge Stadion

MB

MB
7. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Køge Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Holbæk B&I
7. okt
Kl. 12.30
Ude
Køge Stadion

MB

MB
7. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Køge Stadion

Bagsværd BK

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 5

September 2017

MB
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Næstved Stadion

Tingsted

Nykøbing FC
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Næstved Stadion

MB

MB
23. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Næstved Stadion

Næstved I.F.

Ringsted IF
23. sep
Kl. 12.30
Ude
Næstved Stadion

MB

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 5

November 2017

Tingsted
26. nov
Kl. 10.00
Ude
Skovbanen (11 mands kunst)

MB

MB
26. nov
Kl. 10.30
Hjemme
Skovbanen (11 mands kunst)

Næstved I.F.

Nykøbing FC
26. nov
Kl. 11.30
Ude
Skovbanen (11 mands kunst)

MB

MB
26. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Skovbanen (11 mands kunst)

Ringsted IF